Čínský horoskop

Krysa

Buvol

Tygr

Zajíc

Drak

Had

Kůň

Koza

Opice

Kohout

Pes

Vepř


JAKÉ JSTE ZNAMENÍ?

Zadejte datum narození ve formě DD/MM/RRRR:     / /    


NJÚ – BUVOL

Kameny:

granát, jantar, onyx, smaragd

Kov:

olovo

Byliny:

máta peprná, meduňka, jitrocel, aloe vera, dub

Rostliny:

tulipán, sedmikráska, šeřík, luční kvítí, topol, olše, vrba

Živočichové:

kozel, osel, vůl, buvol, velbloud, pes, želva

Barvy:

bílá, šedá, modrá, kaštanová

Silná stránka:

trpělivost, pracovitost

Slabá stránka:

uzavřenost, bezmezná oddanost práci

Charakter:

melancholický

Láska:

oddaná, majetnická (v případě neúspěchu se přejídá)

Ideální spojení:

Myš, Had, Kohout

Negativní spojení:

Tygr, Kůň

Ostatní spojení:

neutrální či průměrná

Humor:

originální, sarkastický, potrpí si na kanadské žertíky

Čísla:

2, 8, 32, 47, 58

Příznivé dny:

pondělí, úterý, středa

Nepříznivý den:

sobota

Příznivé měsíce:

leden, květen, září, prosinec

Příznivé roky:

2008, 2009, 2013, 2017, 2020, 2021, 2025, 2029...

Talisman pro štěstí:

Měsíční oko (přitahuje jas Luny a posiluje lásku)

Heslo:

„Jsem si vědom vlastní odpovědnosti."

Základní rysy člověka narozeného v roce Buvola.

Člověku, narozenému ve znamení Buvola je jeho job jeho hoby. To se již nedá říci o sexu.

Dřinu snáší, dá se říci dokonce, že ji i vyhledává. Práce ho uklidňuje. Odreagovává se v ní a zvládává ji systematicky, promyšleně, organizovaně. Jeho pracovní píle a systematičnost mu poskytuje i dost času na to, aby převzal pracovní břemena i za druhé. Bez ohledu na vděk.

Je na něho spolehnutí.

Má v sobě přirozenou autoritu a ta mu nedovoluje, aby si připouštěl ledakoho dotěrného k tělu.

Je konzervativní v myšlení, v morálce a samozřejmě i v oblékání a chování.

Hrdě odmítá pomoc druhých. Hrdě odmítá půjčky a když již je musí mít, splatí je co nejrychleji.

Pamatujte si! Buvol je cholerický!

Všichni lidé zrození ve znamení Buvola jsou v podstatě stejní. Jsou to ti nejčestnější, nejpilnější a nejzdatnější. Dělají všechno tak dobře, že pochopitelně přemnozí oportunisté na ně rádi svalují břemeno zodpovědnosti. Dobrák Buvol si nenaříká a snáší to.

Přes systematickou oddanost každodenním povinnostem mu nechybí originalita. Zejména v oblečení, kde chce dokázat, že je jiný než ti ostatní, že dovede držet krok s tím, co je moderní. Jsou to svérázní individualisté, ale nejsou pokrytci. Mají zkrátka své principy a ty jen velmi neradi porušují. Nesnáší, když je porušují jejich společníci.

Neradi se párají s nuancemi. Vše je buď černé, nebo bílé.

Jak je to se společenstvím Buvolů? - Nejsou hr kamarádem pro všechny. V přátelství jsou však věrní a důslední ve vytvořených a prokazovaných sympatiích a antipatiích. Jejich největší přátelé pro život jsou obvykle přátelé z dětství. Mají totiž pochopitelně důvěru vůči těm, kteří s nimi prošli stejnou cestu.

A tak se dá říct, že člověk zrozený ve znamení Buvola je stabilní, vyrovnaný a solidní. Dá se mu důvěřovat jako žádnému jinému tvoru buddhistického zvěrokruhu. - Není ani tlachavý, ani zvlášť neovládá brilantní vyjadřování. Totéž platí i o citech. Nehýří ve společnosti oslňující veselostí. Spíš se dá tvrdit: co řekne, v tom je kus zemité moudrosti.

Neodsuzujte lidi zrozené ve znamení Buvola za jejich stanovisko: “Když mne chcete, berte mne takového, jaký jsem.” Zamyslete se. Přijdete na to, že si zaslouží, aby byl milován pro jistotu, kterou v něm můžete nalézt.

Za jeho nevypilovanými způsoby se skrývá často neobvyklá originalita a inteligence. A to budí důvěru a je to také důvodem, proč se mu ve styku s lidmi daří.

Jeho nedostatkem je, že se ve svých vzplanutích vzteku nedovede ovládnout. 1 když toho následně upřímně lituje.

Je uzavřený. Ale pokud se dění ve společnosti naladí do jeho vlny, je rázem nezvykle hovorný.

Nemá rád novoty.

Nemá rád falešnou hru.

Lidé zrození ve znamení Buvola hledají vždycky přímou cestu. Jakékoliv zákruty se jim bytostně protiví. V každé situaci věří, že nejjistější cestou k cíli je vlastní zdatnost. A tak není divu, že trvale lpějí na tom, co již jednou uznali za správné, i když si tím někdy získají nepřátele. Na druhé straně jim tato vlastnost pomáhá překonat překážky, které se vynoří na cestě. A tak obvykle získají po letech poctivého úsilí uznání i odměnu.

V hospodaření s penězi je Buvol trochu skoupý, šetrný a prozíravý. Jinak mu peníze k srdci nepřirostly.

Je to tak. Buvolovi je šťavnatá tráva milejší než zlatý žlab. Pole a lesy -to je jeho prostor. Čerstvě zoraná pole. Tiché vodní plochy. Krajiny bez lidí. Zelená, tymián, břečťan, šalvěj. Z květin pivoňky i fialky. Chlad a vítr mu nevadí. Dělá mu radost, když se jeho nohy za mlhy a deště mohou ještě více bořit do půdy. Ale samozřejmě má rád na své zahradě jak ovocné stromy, tak zeleninové záhony. Žena Buvol to všecko zpracovává, aby získala co největší užitek.

Tito lidé nejsou vůči svému okolí moc citliví. Jsou docela dobromyslní, pokud je nezačne omezovat či dirigovat chomout. Každá maličkost, která naruší jejich obvyklé prostředí, v jakém jsou zvyklí se pohybovat, je většinou nesmírně rozčiluje. Milují svůj pořádek. V solidně vybaveném místě, kde dlí, proto nenávidí dečky, vyumělkovanosti, titěrnosti.

Jaký je buvolí pracovní styl?

Buvol dosáhne úspěchu všude tam, kde může prokázat svou pracovní obětavost. Ne hned, ale spolehlivě za čas získá uznání i u nadřízených, i u spolupracovníků.

Buvol je schopný najít při každém úkolu jedinečné řešení. Rozhodně problém nevzdává, dokud ho nevyřeší.

A když už se dostane nahoru, rozvinou se jeho schopnosti. Dovede řídit, dovede poroučet. To ho předurčuje k tomu, aby byl úspěšným vedoucím pracovníkem kolektivu.

V jakém pracovním oboru? V nejednom. V uměleckém povolání, kde to chce tvrdou pracovitost. Značné předpoklady má k práci s půdou. Jeho dříčství se může osvědčit však i v politice a v obchodě. Ženy se vyrovnají mužům. Navíc mají předpoklady vyniknout v sociálních profesích. Zcela nepřijatelné je pro ně zaměstnání, kde by měl Buvol vést příliš komplikovaná jednání, složité cestování a vůbec množství komplikací. Vždyť Buvol rád nasadí brázdu a jede. Nesnáší prostředí, kde hlavním kritériem je faleš, hamounství a přetvářka.

Skutečný Buvol dá přitom vždy přednost místu s vyšší osobní odpovědností před místem klidným, neboť vždycky touží být oceňován nejen za svou osobní práci, ale za celý výsledek. Cítí se proto lépe nahoře, na místě vedoucího. Když to musí být, nachází svou rovnováhu v roli nepostradatelné příčky hierarchie. Často se však nechá Buvol pracovními povinnostmi zaplavit. Má dojem, že nikdo by neudělal jeho práci tak dobře jako on, a někdy v tom má i pravdu. A tak když není plně pochopen, utíká se k tvrzení: “Dělám tady všechno sám. Však uvidíte, až odejdu!” Pracuje dobře, každopádně dříčsky. Ale hrozí nebezpečí, že ztratí dech. Potřebuje občas přerušení, čerstvý vzduch a dlouhé občerstvující procházky. To je právě úkol okolí donutit ho k zastavení, když už to neúnosně přehání.

Žena, zrozená ve znamení Buvola, vybíjí obvykle svou pracovní zálibu v práci pro rodinu a domácnost. Ale obětavá a spolehlivá je i v mimorodinném zaměstnání.

Vše co dělá, dělá nevtíravé. Rozhodně ne excentricky. Za její klidnou a mlčenlivou tváří je však nepovrchně přemýšlivá. - Okolí se jí velmi rádo svěřuje, protože každého vyslechne s upřímnou zaujatostí, stručně a nevtíravé poradí a mlčí jako hrob.

Pracovitost Buvola vede k tomu, že je stejným dříčem v místě podřízeného i nadřízeného. Těch pár rozdílů, které se projeví ve změně postavení, není zdaleka tak špatných, jak termu bývá u mnoha jiných.

Je plný respektu vůči svému nadřízenému, ale je i náročný vůči svým podřízeným. Na jeho čestnosti se dá stavět. Nesnáší nespravedlnost. Někdy se projeví jako nespravedlivý a tvrdý z nedostatku pozorného vztahu. Nedovede se v těžkostech plně vžít do postavení jiných.

Jak s ním?

Již bylo řečeno, že je to cholerik.

Kdo si ho chce omotat kolem prstu, ten ho nedráždí. Naopak hraje na struny uznání toho, co skutečně je na Buvolovi dobré.

Kdo musí žít s Buvolem, měl by mu ponechat volnost. Buvol si vyběhne a zase se vrátí pokorně a obětavě zpět.

Těm, kteří jsou zrozeni ve znamení Buvola, je vhodné dát několik rad:

- Podstatně méně ukazujte rohy, pokud všechno nejde podle vašich představ.

- Občas vysaďte. Věnujte se svým zálibám. To vás udrží do vysokého věku.

Jak vychovávat děti, zrozené v tomto znamení?

Když už jste na svět přivedli dítě, neubráníte se tomu, aby se pro vás nestalo hlavním smyslem života. Nepochybně se mu budete věnovat. Jeli to malé buvolátko, potřebuje vás víc než kterékoliv jiné mládě.

A pokud mu pomůžete, dosáhne v životě víc, než je jeho výchozí pozice. V čem tkví tajemství jeho úspěchu? Je to zcela jednoduché. Tyto děti již od prvních chvil svého života rády něco tvoří a dokazují si, že jejich práce je užitečná. A tak chtějí být od rodičů nejvíce chváleny, ve škole a ve školce chtějí být první. Učitelka a učitel - zrovna tak jako předtím rodiče - jsou pro ně vzorem.

Buvol může mít nadání na matematiku, gramatiku či ekonomii. Je to rozený realista.

O přestávkách je dítě často trochu osamocené a drží se stranou - jak pro svou povahu, tak z vlastní vůle. Nebo má malé skupiny vyvolených kamarádů, s nimiž si hraje, s nimiž organizuje zábavy. Úkolem rodičů je naučit své dítě společenské sounáležitosti. Můžete mu sem tam také nadhodit: A co budoucnost?

Je to v jistém smyslu svérázné dítě:

- Od dětství má vlastní hlavu.

- Sotva trochu dospěje, chce si kráčet vlastní brázdou. A právě touto brázdou se dá řídit směr jeho cesty. Rozhodně ne navlečením chomoutu, použitím biče a opratí.

- Pokud odbočí ze správné cesty, je ho třeba nechat, však si samo najde cestu zpět.

Buvol rodič si dělá až zbytečné starosti. Nese velmi těžce, když ho mládě předčasně opustí a když se předčasně osamostatní. Matka Buvol je zděšena, když zjistí, že její patnáctiletá dcera používá pilulky proti početí. Zkrátka buvolím rodičům dělá potíže přiznat si, že jejich dítě dospělo.

Skutečně výjimečně kladný vliv na celou rodinu mívají ženy zrozené v tomto znamení. Jsou to vzorné hospodyně a vzorné matky. Pokud řídí rodinu, je rodina na úrovni. Pokud ne, skřípe to.

Buvol muž má také svérázné a silně rodinně zaměřené vlastnosti. Miluje vroucně a obětavě svou ženu, pokud se mu nešlápne na nohu. Je pyšný na rodinu - na ženu i na děti. Rád se s nimi chlubí. Ale přitom očekává poslušnost a uznání. Svého partnera, který se mu zaslíbil u oltáře, bere jako své osobní vlastnictví. Netrpí ani u sebe, ani u něho pytláctví.

Citový život není tedy vládnoucím faktorem u lidí zrozených ve znamení Buvola. Jsou spíše realističtí než romantičtí. Pro ně jsou hlavními věcmi jídlo, spaní, práce, oddychové milování. A pak snad dodržení slibů, ochrana majetku a rodiny.

O jeho sexu a lásce.

Láska je pro člověka, zrozeného ve znamení Buvola, oddechem po systematické práci. A v této oddechové chvíli dovede dát lásce všechno, aby poskytla, co poskytnout může: něžnost, smyslové naplnění.

K nelibosti partnera však Buvolovi chybí při milostných hrátkách smysl pro romantiku. Když má všechno, co tvoří životní jistoty, pak si jeho mírnou něhu a fantastickou vymýšlivost partner pochvaluje. Nezdržuje se sice většinou u předehry, ale jde ihned na věc a považuje to za samozřejmé. Často přitom zadupe romantické představy svého partnera a ještě se diví, proč nereaguje také tak silně a robustně jako on. Citlivěji je obvykle založena žena. Nosí si životem stále nějaké nenaplněné touhy. Ale nikdy se partnerovi zcela neotevře. Sexuální pocity přijímá, spolupracuje a mlčí. Ach, jak si tu lásku představovala v líbánkách jinak!

Ve své domácnosti je Buvol zcela jiný. Náhle se stane ztělesněním mírnosti. Žena si s ním může dělat co chce. Děti smějí všechno. Někdy toho zneužívají, protože vědí, že si to mohou dovolit. To je celý on. To je pro Buvola nejmilejší forma odpočinku po celodenní dřině. U Buvola platí víc činy než slova. Je proto lepší v roli dlouholetého manžela než snoubence či čerstvého ženáče. Ale především je Buvol výjimečný rodič. Je to skutečně jeho nejlepší role. Nepožaduje od dětí to, co není s to udělat sám. Za všech okolností dává dětem dobrý příklad a důsledně se stará o to, aby to děti dotáhly v životě dál než on.

V lásce je zkrátka Buvol mužem samorostem. Před sexuálními vynalézavými hrátky jako by měl jakýsi ostych. I v lásce je poctivý a jednoduchý dříč.

Partnerská láska je pro něho více povinnost po celodenní práci, než miliskování. Zvláště pokud najde dobrého partnera. A dobrý partner je ten, kterému se může obdivovat. Ke kterému může obdivné vzhlížet pro lehkost jeho lásky i pro snadnost při sklízení pracovních úspěchů. -Zkrátka má rád své opaky.

Buvol muž je tak zabrán do své brázdy, že ani nevnímá okolí. Dovede hluboce milovat, ale lásku má ukrytu hluboko v nitru. Nemá čas a povahu lásku dávat najevo. A to není zrovna nejlepší - vždyť v dnešní době hodnotí lidé raději lichotivá slova než skutky.

Ale i zde platí: když se již s Buvolem spojíš, medituj, jak jeho povahu ovlivnit kladným směrem.

Jak kdo s kým?

Buvol s Krysou se mohou spojit ve výtečné partnerství. Vzájemně se perfektně doplňují. Krysa je symbolem těkavosti, Buvol pomalosti. Krysa sní o procestování celého světa, Buvol o obdělávání panenské půdy. Shodnout se však mohou, pokud oba překonají svou základní vlastnost - snahu po vzájemné nadvládě. A to není zrovna lehké. Buvol raději poslouchá, než se svěřuje, a vidí rudě, když je Krysa příliš povídavá i o důvěrnostech. Krysí potřebu po vášni nedovede Buvol vždycky plně uspokojit, neboť nikdy nemyslí jen na milování. Než jde spát, musí přece všechno vyúčtovat a dát do pořádku. Ale i zde lze říci, že pokud se jeden druhému podrobí, vyplatí se jim to.

Buvol s Buvolem je sice spolehlivé, ale někdy trochu nudné spojenectví. Jednotvárnost je vede ke snům, že by si společný život mohli jinde obohatit. Nemá-li Buvol změnu, někdy na svých polích usne. Proboha, nespojujte tento pár do žádného podnikání, nemají pro ně předpoklady. Nejsou s to získávat zákazníky.

Buvol s Tygrem je dosti nesnadné společenství. Tygr dělá všechno možné, aby poklidného Buvola přetvořil podle svých představ. Jak se pak má Buvol do Tygra zamilovat? A tak se jejich vztah často beznadějně zhroutí, a to především pro Tygrovu útočnost.

Jejich podnikatelské spojení také není dobré. Buvol dovolí Tygrovi mnoho, ale stále ho pečlivě pozoruje. Běda když zjistí, že Tygr nejde v jeho brázdě! Spontánně a bez skrupulí ho odvrhne. V citovém soužití si žena Buvol rychle zvykne na to, že jim tet vyhovuje a že se Tygr stará o dostatek potravy. Muž Buvol a žena Tygr? To jde potud, pokud je žena zamilovaná a velmi markantně to projevuje. Jakmile tyto projevy zeslábnou, ztrácí Buvol trpělivost.

Buvol se Zajícem jsou dobrý pár. Hlavně proto, že zde Buvol obvykle hraje prim. Proč by také ne? Zajíc přece potřebuje při své stále poplašenosti jistotu, klid a harmonii. A to vše může u Buvola získat. Zajíc si rád odskočí, ale protože v podstatě miluje rodinu, Buvol to nebere tak vážně. Sám je totiž věrný a důvěřivý. Je dobré, když v tomto páru je aktivnější Buvol - má větší sílu. Ale uvědomte si! Toto spojení, které je v citové oblasti tak pozitivní, není možné doporučit pro společné podnikání. V takovém případě je vhodné do party přijmout Tygra.

Buvol s Drakem nejsou žádné ideální spojení. Jeden je větší paličák než druhý. Přitom je Buvol člověkem pro všední den, a Drak - ten posvátný a uctívaný tvor - je něco svátečního. A Buvol nedovede žít tak, aby měl svátek každý den. Ani v materiální oblasti, ani v oblasti práce, ani v citové oblasti. Drak je výtečný, když chce Buvol přehodit kolej, ale to bývá jen málokdy. Dobré společenství může vzniknout v podnikání, pokud si společníci jasně rozdělí sféry činnosti: Buvol exekutivu a snad ještě pečlivě prováděné účetnictví, Drak to ostatní.

Buvol s Hadem také není to nejlepší. Had mění plíživě názory podle toho, jak je třeba. Buvol vyžaduje věrnost a přímočarost. Pokud si náhodou vzájemně rozumějí, je to jen proto, že Had se dovede podle potřeby přizpůsobit. A když chce, dovede Buvola omotat pavučinou svého svádění a lichocení a využít všech Buvolových slabin. Had je totiž pohodlný a brzy pozná, že setrvávat s Buvolem je výhodné. A když si solidnost, kterou musí po Buvolové boku prokazovat, chce vynahradit, vždycky se dovede proplazit postranními cestičkami. Ale když už se takto oba spojí, mají úspěchy.

Buvol s Koněm jsou dvě různé letory. Pokud mají ti dva obstát, chce to, aby se Kůň značně krotil. Buvol sice oceňuje koňovu aktivitu, ale v době, kdy zatouží po uklidnění, jdou mu koňovy zbrklosti na nervy. Když se nedopatřením dají ti dva dohromady, může to vydržet jen při dobré vůli Buvola. V tom případě je však nešťastným partnerem Kůň, kterému mnoho chybí.

Buvol s Kozou se dost těžko snášejí - tak jako se těžko snáší snaha po klidu s vrtošivostí. Zachránit to může jen skutečnost, že Koza dovede dobrého Buvola obklopit líbivou romantikou. Vydrží to však jen krátkou dobu. Krátkodobě platí na Buvola zasněná Kozí citlivost. Pro poznání hlubokých prožitků romantické lásky lze Kozu Buvolovi doporučit. Romantika, snivě do dálky upřené oči, bezradnost. Jak by také ne, když Koza a Buvol stojí přesně na opačné straně buddhistického zvěrokruhu.

Buvol s Opicí jsou z celého čínského zvěrokruhu ten nejrealističtější pár. Mezi nimi nelze čekat žádný soucit v mezních situacích. Lásce rozhodně neposkytují přední místo ve svém životě. Lepší než pro manželství jsou proto partnery pro podnikání. Fakt je, že Buvol se nechá Opicí dlouho fascinovat. Dlouho snáší její legrácky. Avšak náhle, často znenadání se vzepře a řekne: “Tak dost.” Nezřídka zasadí Opici nečekanou ránu. A chci-li Opice obstát v budoucnosti, musí se moc a moc změnit.

Buvol s Kohoutem jsou kupodivu perspektivní pár. Dříč Buvol celý život touží mít vedle sebe někoho reprezentativního. Na to je pro něj Kohout jako stvořený. Je si toho vědom a plně toho využije po všech stránkách. Není proto divu, že toto manželství i pracovní spojení většinou vydrží. Obvykle Kohout je ten, kdo v páru uvádí všechny běžné rozmíšky do pořádku. Je totiž velmi přizpůsobivý a s takovou silou, jako je Buvol, se nedává do pranice, neboť příliš dobře ví, že by lehko přišel o svá krásná péra.

Buvol se Psem. Toto partnerství se může docela dobře vydařit. Když někdy Pes Buvola uštěká, Buvol se raději se vzteklým bučením stáhne zpět a myslí si svoje. Nevyhrotí to téměř nikdy do krajnosti, protože uznává Buvolovy četné dobré stránky. Pokud je ve znamení Buvola zrozena žena, je to ideální kombinace. Pokud je ve znamení Buvola zrozen muž, mohou být potíže složitější. Vcelku to bývá vesměs trvalé, solidní a docela šťastné spojení, založené na vzájemném respektu a obdivu. A tak Pes normálně přejde i tu skutečnost, že Buvol je citově uzavřený - někdy až na škodu milostného styku.

Buvol s Vepřem. Je to obvykle dobré spojení, i když je to na první pohled nepochopitelné, protože v řadě životních postojů je každý z nich jiný. Hlavním problémem je, že každý z nich uznává jiné hodnoty. Divočák zásadně spotřebuje všecko, na co narazí. Buvol všecko, co vydře, raději schová - kdo ví, zda nenastanou horší časy. Buvol má Vepře spolehlivě, byť uvážlivě rád. Snad to vydrží právě proto, že Divočák rychle zavětří nebezpečí a bleskurychle obrátí. Každopádně je jejich postoje tak naplňují zaujetím, že bývají téměř absolutně věrní. Ačkoliv co je absolutní?

Co ho čeká a nemine?

Celý koloběh Buvolova života probíhá podstatně klidněji než u lidí zrozených v jiných znameních. Je to dáno jejich klidnou pracovitostí, vyplývající ze snahy zajistit si solidní životní úspěch, pro sebe a později i pro rodinu, a konečně zajistit si klidné, vyrovnané stáří.

Tři etapy života se u Buvola od sebe v podstatě neliší. V dětství a mládí ho všechno baví a zajímá. A je toho tolik, že mu na bezúčelné hlouposti moc času nezbývá. Jednotlivá léta mu ubíhají tak plodně, že za rok získá někdy víc než jiní lidé za dva.

V zralém věku si zachovává citlivost, a tak se uplatňuje v oblastech, kde může uplatňovat to, co získal v mládí: úroveň, znalosti. Touží po něze. Střídání partnerů je jen důsledkem toho, že ji velmi těžko nachází.

U Buvola všechno směřuje ke klidnému, vyzrálému stáří. Vyrovnává se už v padesátce. Směšně poskakujících důchodců najdete mezi těmi, kdo se narodili ve znamení Buvola, jen velmi málo.

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde