Čínský horoskop. Kohout

Krysa

Buvol

Tygr

Zajíc

Drak

Had

Kůň

Koza

Opice

Kohout

Pes

Vepř


JAKÉ JSTE ZNAMENÍ?

Zadejte datum narození ve formě DD/MM/RRRR:     / /    


ĎJI – KOHOUT

Kameny

briliant, jantar, safír, růženín

Kov

zlato, stříbro

Byliny

jarní kopřivy, lipový květ, ženšen, lopuch

Rostliny

hyacint, lilie, levandule, slunečnice, lípa, borovice

Živočichové

veškerá drůbež, lasička, pes, vepř, had, páv

Barvy

bílá, béžová, světle modrá, zelenkavá, lila

Silná stránka

chladnokrevnost, bystrost

Slabá stránka

nerozhodnost, přílišná kritičnost

Charakter

melancholicko-flegmatický

Láska

nebeská i pekelná (při neúspěchu bojuje a soptí)

Ideální spojení

Buvol, Drak, Had

Negativní spojení

Králík, Kohout

Ostatní spojení

neutrální či průměrná

Humor

příjemný i provokující

Čísla

4,10, 34, 47, 54

Příznivé dny

pondělí, středa, čtvrtek

Nepříznivý den

pátek

Příznivé měsíce

květen, srpen, září, prosinec

Příznivé roky

2009, 2012, 2013, 2014, 2019, 2021, 2024, 2025...

Talisman pro štěstí

zlatý řetízek s přívěškem Panny Marie (chrání)

Heslo

„Vzdělávat ducha je stejně potřebné jako živit tělo.

Základní rysy člověka narozeného v roce Kohouta

Lidé zrození ve znamení Kohouta mají v sobě neobvyklou směsici zajímavě krásného, zlého a panovačného, ale i neuvěřitelně hrdého.

O kohoutí ješitnosti by se daly vyprávět nekonečné historky.

Kohout se slepicím tak lehko neotevírá. Je nesmírně opatrný, a to se jeví ve všech oblastech života. Nikdy nic nezačíná, aniž by si to řádně nepromýšlel. A když už si něco rozhodne napevno, měl by dát pozor. Neměl by to všude rozhlašovat a veřejně dávat na vědomí svému okolí. Jedni ho potom považují za chlubílka, jiní mu ty dobré nápady ukradnou.

Kohout má však také řadu velmi dobrých vlastností. K penězům má zdravý vztah, což mu přináší štěstí. Je neúnavný, když usiluje o to, aby si zajistil trochu pohodlí. Přitom je však sdostatek hrdý na to, než aby se někoho prosil. Než by byl někomu zavázán, raději si udělá všecko sám.

Když je třeba, rozdá i poslední košili a vůbec netouží, aby sám cokoliv dostal.

Dovede být také dobrosrdečný. Pokud je ovšem uznáván. Někdy si způsobuje problémy tím, že říká, co si myslí. A leckdy bývá na škodu, že mu nezáleží na tom, co si myslí ti ostatní. Více taktičnosti by mu bylo ku prospěchu.

Kohout chce být uznáván a obdivován. Snaží se o to všemi prostředky: oblékáním, úpravou svého zevnějšku (zvlášť pokud je v tomto znamení zrozena žena) . Je tak hrdý, že je vždycky přesvědčen, že je v právu. Nikomu nedůvěřuje. Ve všem nejraději spoléhá jen sám na sebe. Aby byl uznáván, je tak trochu tlachavý. Chlubí se historkami ze svého udatného života. A když pravda nestačí, vylepší ji smyšlenkami.

Jaké předpoklady k podnikání má Kohout?

Shrňme si to:

• Svět bere Kohouta, který dovede ukázat co umí. Když se předvádí, tak to přece musí umět - a tak jste (pokud jste zrozen v tomto znamení) , úspěšný.

• V podnikání i ve své živnosti jste úspěšný. Není však dobře, že to dáváte najevo. Potom se na Vašich výsledcích přiživují mnozí, kteří neznají, ale hledají, kde co uzobnout. Ti toho dovedou dokonce využít tak, že kohouta někdy předběhnou.

• V podnikání Kohoutovi prospěje, když potlačí svou vrozenou ješitnost. - Vždyť není třeba tak příliš dávat cítit okolí, že jste chytrý, a že moc víte. Stejně Vám to, když to zveřejňujete ti druzí závidí, nebo Vám nápady seberou.

Hodí se Kohout za šéfa?

Pokud se Kohout pohybuje mezi slepicemi, nezapomene jim zřetelně prokazovat, jak s nimi drží. Rozhrabuje každou hromádku a hledá každé zrnko. Všechno ve prospěch celého houfu slepic. Je to ideální partner a slepice se ho rády drží.

Jak ale vylétne na vyvýšený hřad, je to rázem zcela jiný člověk. Generál, který se nejlépe umí naparovat, natřásat své pestré peří a kokrhat chlubivé povely.

Je mu třeba přiznat, že když je zapotřebí, dovede s útočnými jestřáby o poplašené slepice třeba do krve bojovat. Je v tom statečnost, to ano, ale snad ještě víc chlubivosti.

To je nasnadě. Kohout-muž je přece naprosto jiný, než žena-slepice.

Kohout-muž je snaživý. Jeho nesmírný plus je v tom, že sice z toho co vyhrabe vyzobne to nejlepší a sám to shltne, ale všechno ostatní nechá na přebírku svému hejnu. To by však nebyl Kohout, aby si občas nezarýžoval i na vedlejším dvorku. - Cítí se nejšťastnější ve společenství žen. Muži jsou pro něho obtížní konkurenti. Proto má také velmi málo mužských přátel. Zato počet přítelkyň je často nedohledný.

Kohoutí muži jsou kupodivu šviháčtější než Kohoutí ženy. Dovedou být až divadelně majestátní. I ten Kohout, který je skromnost sama je vždy vkusně upravený, se vztyčenou postavou.

Jeho šetrnost a spořivost je až chorobná. Ani groš či haléř není pro něj měna, se kterou by nepočítal, kterou by neopatroval. Ať už je vlastní nebo cizí.

Kohoutí žena - slepice je méně pestrá a barvitá. Proto se ve svých touhách a cílech drží víc při zemi. Obléká se jednoduše a prostě, ale se střízlivou elegancí. - Je nenápadná, při tom však obvykle nadprůměrně schopná a zdatná. Hlavně, že vše zvládá klidně a většinou bez rozruchu. A zvládne toho za den mimořádně mnoho. - Protože dělá skoro všechno klidně a vesměs dobře, snaží se, aby klidně a dobře pracovali i všichni ti, které má ráda. Není divu však, když to někdy nechápou. Přitom si z rodiny udělala “hobby”.

Jak se Kohout uplatní v pracovní oblasti?

Někdy Kohoutovi jeho vlastnosti škodí i v práci. Jaké je tedy jeho postavení v zaměstnáni? Mohl by velmi často stát úplně na špici, kdyby si to sám všecko neztěžoval. Je zvyklý na dřinu. Práci, se kterou se musí notně potýkat, má kupodivu rád. A dělá ji vesměs tak, aby mu přinesla úspěch. Ale často se stává, že zatím, co dře a kokrhá hrdě nad svými úspěchy, ani nepozoruje, že se na jeho práci přiživují jiní. A tak se často stává, že sice září, ale zůstává na podřízeném místě.

Jste narozen ve znamení Kohouta? Pak máte pro podnikání tyto předpoklady:

• Svět bere každého Kohouta, který dovede ukázat, co umí.

• A Kohout je v podnikání i ve své živnosti téměř vždycky úspěšný.

• Přitom by Kohout neměl před svými konkurenty úspěšnost dávat příliš najevo. Chlubivost nabádá ty druhé, aby se snažili uzobnout, co se dá. A někdy se jim podaří Kohouta i předběhnout.

• V podnikání Kohoutovi prospěje, když co nejvíc potlačí svou vrozenou ješitnost.

Lidé, narození ve znamení Kohouta jsou dobrými ekonomy, dobrými organizátory. Jsou to obětaví zodpovědní pracovníci. Dobře je, že rozhodně nepodceňují maximální vzdělání.

Jak se máme chovat k člověku zrozenému ve znamení Kohouta?

Největším darem pro Kohouta je pochvala. Tu přijímá se samozřejmostí. A má docela rád, když se mu nezakrytě lichotí. Není proto divu, že často narazí na lidi, kteří toho zneužijí. Kohout pak oslepne a nechá se lehce oškubat. Když tuto falešnou hru prohlédne, je viník dávno za horami. A Kohouta už opřádá lichotkami zase někdy jiný. To je také jeden z důvodů, proč to mnozí Kohouti daleko nedotáhnou.

Partner by měl Kohoutovi nechat těch pár snů, které si romanticky ukrývá v hloubi duše. Vždyť těch radostí Kohout obvykle v životě moc nemá. Rozhodně má víc starostí. A přitom by si někdy tak rád zalenošil, ale to by bylo proti jeho povaze. Proto ho nechte, aby se občas dosyta zasmál, ale nikdy se nesmějte jemu. To by vám neodpustil. Jde-li o jeho osobu, nerozumí legraci.

Kohout dovede být srdečný a obětavý, pokud je uznáván. Nikdo by ho neměl vyprovokovat a tak ho donutit k malicherné reakci. Pokud on sám reaguje nevlídně, je to jen dobrácké brblání. Nebere to tak vážně. Má jen strach, že by to mohlo špatně dopadnout. Pokud najde porozumění, zbaví se časem svých zlozvyků. Je vlastně takový, jakým ho udělá okolí. Často ho musí milovat a pak pozná, jaký vlastně je.

Jaké výchovné postupy je vhodné zvolit při výchově dítěte zrozeného ve znamení Kohouta?

Kohoutek je už od narození mnohem náročnější než pokorná slepička. I vůči rodičům. Vyžaduje, aby mu udělali málem nebe na zemi. Skromnost slepiček rozhodně není jeho znamením.

Čím víc je kohoutek domýšlivý, tím víc musí dohánět všude tam, kde mu pestrá péra nevystačí. Třeba i ve škole. Nebo v náročném zaměstnání.

Kohout poskakuje, vyvyšuje se a hlasitě kokrhá víc, než na co má. Ale přesto mu pomůžete, když jeho pýchu nebudete zraňovat. Vždyť jedině hrdost ho přivede výš, než by jinak byl.

Co rodina?

Dominantem je viditelně Kohout-muž. Hrdý a přísný. Rodinu však uznává. Tak silně, že rodinní příslušníci se od něho mohou sem tam dočkat i uvolnění hrstky peněz. A to je co říct neboť nepříbuzní se mohou zadarmo dočkat jen tak dobré rady.

Základem rodiny je však tiše a nenáročně Kohoutí žena - slepice. -Její praktičnost ji vede k tomu, že na rozdíl od muže si umí dokonale hrát na putku i když jí zdaleka není. Partnera obskakuje tak, že i své děti někdy propustí zpod ochranných křídel už brzy. Ale popravdě je nutno přiznat, že kdykoliv vyhledají její péči, neodmítne je.

Co láska a sex?

V lásce je člověk zrozený v roce Kohouta docela jiný případ. Dovede se mazlit tak, že při jeho lásce rozkvétají květy a dozrávají ve šťavnaté plody. Kohout je vynikající milovník a šíří kolem sebe křehkou krásu. Kdo v lásce propadne Kohoutovu kouzlu, nezapomene, i když mu Kohout uletí, aby obšťastnil jiného partnera.

Je nestálý snad proto, že je příliš hrdý než aby přijal skutečnost, když se liší od snti.

Své něhy odehrává nejraději v šeru zákoutí. Jeho zjev mu nedá, aby na veřejnosti nepůsobil rezervovaně až puritánský.

Také žena - směs kohouta a slepice - má obvykle štěstí v lásce. Ale na rozdíl od muže nepoletuje od jednoho partnera k druhému. Vyhledává si velmi ráda pevného přítele. Její hrdost jí vede k tomu, že se na rozdíl od muže ladasčeho umí vzdát. Šla by pro svého partnera i do ohně. A právě při silné starostlivosti o muže někdy trochu zapomíná na děti.

Přes to všechno nebo právě proto je rodina Kohouta docela jednolitý houf.

Jaký vztah mívá člověk Kohout ke svým partnerům?

Kohout není jednoduchý partner. Je nevyzpytatelný. Dovede být neuvěřitelně dobrosrdečný, a náhle se změní v brutálního a agresivního. A právě tyto někdy nepochopitelné změny přinášejí jednotlivým partnerům četná překvapení.

Ale přece jen se pokusme vystopovat, jaké vztahy mívá obvykle Kohout k partnerům, zrozeným v jednotlivých znameních.

Kohout s Krysou. Je to podivuhodné, Kohout dovede slídivou Krysu po dlouhé chvíle se zájmem pozorovat. A tak není divu, že se nakonec ti dva mohou do sebe zamilovat a docela hezky spolu žít. Snad k tomu přispívá i to, že ve svém shonu po majetku stačí Krysa vnímat jen Kohoutova pestrá křídla a přehlédne všechno, co je v něm povrchního a ješitného, a Kohout se najednou před ní staví z té nejlepší strany. Každý z nich zkrátka musí stále slevovat.

Kohout s Buvolem, jenž má smysl pro dřinu a rodinu, může být docela šťasten. Najednou tak trochu poplašenému Kohoutovi nevadí ani to, že Buvol jde na všechno jako tank a že je ve všem tak trochu konzervativní. Jejich spokojenému životu velice prospívá Buvolova dobrácká důvěřivost. Slepá víra Buvola omluví i ty slabosti, kterých má Kohout většinou víc než dost.

Kohout s Tygrem se nerýmují. Oba předpokládají, že se přizpůsobí ten druhý. A předpokládají to vesměs marně. Kdyby je však život přece jen svedl do planého svazku, museli by oba trvale dělat četné ústupky ze své pýchy. Mějte raději na vědomí, že čínské přísloví říká: Nepouštějte ke Kohoutovi žádnou kočku.

Kohout se Zajícem. Ani tohle není to pravé. Kohout si kokrhá stále to svoje. Stále o pěkný kus nad skromným zajíčkem. A když už Zajíc pozná, že nikdy nebude připuštěn ke slovu, zlomí se. Anebo ještě častěji řeší situaci úprkem. Vůbec nejhorší je, když Kohout zraňuje citlivého Zajíce v jeho citech.

Kohout s Drakem toto společenství dosti často vychází. Hlavně pokud se trochu vynasnaží Drak. Pak ho Kohout dovede uspokojit ve všech směrech. Drak umí využít své moudrosti a umění získat si vliv i k tomu, aby Kohoutovi pomohl skákal po žebříku výš a výš. A to je něco pro Kohouta! Je na to, že má takového nádherného Draka, pyšný a je šťastný, že je nahoře, odkud sám daleko vidí a hlavně kde je vidět jeho.

Kohout s Hadem. To stojí za hluboké zamyšlení, proč právě tento pár je často ten nejlepší. Není to sice láska nebeská, ale zato je to obvykle nesmírně účelové spojení, při němž kohout zapomíná na své trvalé předvádění se a raději víc hrabe, aby mohl Had elegantně a neústupně lovit. A to je spojuje pevněji, než by se na první pohled zdálo.

Kohout s Koněm. Nijak výrazné spojení. Spíš neutrální, když již musí být. Je to všechno takové vlažné. Kohoutovi nevadí, dokonce ani když mu Kůň krade obrok. A přece by to mohlo být mezi nimi lepší. Vždyť mají mnoho společného.

Kohout s Kozou. Koza je dumavá. O všem přemýšlí dlouho, ale do hloubky. A tak je jen otázkou času, kdy chlubivého Kohouta bude mít dost. Je potom pouze na něm, zda se změní či ne. Jenže nevím, nevím -Kohout je na to příliš hrdý.

Kohout s Opicí. Ani toto partnerství není nejskvělejší. Má v sobě často příliš mnoho nepřirozenosti. Opice si pomocí svých opičáren kohouta velmi rychle omotá kolem prstu. Kohout pak poskakuje, natřásá se a chlubivě kokrhá. Snad aby se Opici alespoň trochu vyrovnal. Všechno, co s ním Opice provádí, bere ten dobrák jako projev opičí lásky.

Kohout s Kohoutem. Tento pojem, ať chcete či nechcete, příliš připomíná kohoutí zápasy. A skutečně, oba velmi často mezi sebou soupeří tak dlouho, až se jeden z nich podrobí. Fakt je, že ten slabší z nich jednoho dne hledá volnost, jenže tepive tehdy, když už je oškubán. A tak jim můžeme radit: rozmyslete si soužití. Ale raďte hrdému Kohoutovi!

Kohout se Psem nemohou očekávat nic vzrušujícího. Velmi často Pes Kohouta uštěká. Velmi často Kohoutovi v takovém společenství vyblednou péra a povadne hřebínek. Jen někdy vznikne unavené partnerství.

Kohout s Vepřem. Za jistých podmínek mohou sice být spolu, ale raději ne. Je toho dost, co jeden na druhém nesnáší. Divočákovi je například proti srsti, že Kohout všecko, čím si Divočáka získal, rozkokrhá. Kohoutovi se zase nelíbí, že Vepř k němu nevzhlíží, když se mu podaří kokrhat na hřadu. Kohout vůbec nechápe, že Vepř ryje proto, aby měli oba dostatek.

Co čeká a nemine člověka Kohouta?

Kohout často ublíží sám sobě. Chce všechno zvládnout sám, ještě to rozkřikovat a přitom neustále vzlétat výš a výš. A tak se nedivte. Tet přece jenom vysílí. Zvlášť mladého Kohouta. Dospělejší Kohout přece jen postupem let získá rozum. Přijde na to, že každé vypětí chce odpočinek.

Má takový úspěšný tvor, jako je Kohout, také nějaké osudové mimořádnosti?

Samozřejmé že ano. Jednou za šedesát let se totiž i v tomto znamení rodí lidé, v nichž jsou všechny vrozené vlastnosti a předpoklady typického Kohouta zkoncentrovány a znásobeny.

Je jeden výjimečný typ Kohouta - zavilý bojovník. Kohout vychovaný do kohoutích zápasů. Svou útočností až děsí své bližní. Miluje riskantní život. Když se rozparádí, dovede zranit i svého nejlepšího přítele. Bohudík je tento typ Kohouta - bezohledného rváče poměrně vzácný.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain