Čínský horoskop. Opice

Krysa

Buvol

Tygr

Zajíc

Drak

Had

Kůň

Koza

Opice

Kohout

Pes

Vepř


JAKÉ JSTE ZNAMENÍ?

Zadejte datum narození ve formě DD/MM/RRRR:     / /    


CHOU – OPICE

Kameny

sluneční kámen, granát, rubín, ametyst, perla

Kov

zlato

Byliny

zelený čaj, estragon, máta peprná, šalvěj

Rostliny

orchidej, růže, astra, hloh, kaštan, jeřabina

Živočichové

morče, pes, kůň, opice, páv, skřivan

Barvy

zlatá, červená, hnědá, všechny pastelové

Silná stránka

hrdost, vynalézavost

Slabá stránka

přecitlivělost, panovačnost

Charakter

cholericko-flegmatický

Láska

spalující i prchavá (při neúspěchu řádí jako tajfun)

Ideální spojení

Myš, Drak, Opice, Vepř

Negativní spojení

Tygr, Had, Koza

Ostatní spojení

neutrální či průměrná

Humor

vtipný, provokující, rozhání stíny na duši

Čísla

1, 9, 39,47, 69

Příznivé dny

středa, čtvrtek, neděle

Nepříznivý den

úterý

Příznivé měsíce

duben, červenec, srpen, prosinec

Příznivé roky

2007, 2008, 2012,2016, 2019, 2020, 2024, 2027...

Talisman pro štěstí

růženín (má zázračnou moc, přinese to, po čem touží)

Heslo

„Vždycky vím, co chci, a většinou to taky dostanu."

Základní rysy člověka narozeného v roce Opice

Lidé zrození ve znamení Opice jsou od své přirozenosti zvídaví. Ke všemu raději přiběhnou dvakrát - jenom aby si to pořádně prohlédli. Není proto divu, že načerpají spoustu znalostí o všem, co se kolem nich děje. Jsou vždycky výborně informováni. - Ale k čemu by jim to bylo, kdyby své informace nepředali dál? Proto jsou jejich skoky z větve na větev doprovázeny nepřetržitým brebentěním. Někdy jejich touha po znalosti věci připomíná spíš chtivost shánět drby, často však také sbírání vážných znalostí a vědomostí.

Od snahy vědět a umět je jen krůček k pochopení. Tito lidé dovedou pochopit své bližní a také jim pomoci. Dovedou se chovat láskyplně.

Snaha mnoho vědět jim cvičí paměť, a tak jsou z tohoto rodu mnozí, kteří jsou živoucími encyklopediemi. To se dá náramně využít na jakémkoliv místě, v kterémkoliv čase. Jaký tedy div, že jsou oblíbeni a uznáváni, přestože často dělají kolem každého svého hnutí “show”.

Ve své touze být za každou cenu "nahoře” nemá Opice žádné zábrany, neštítí se ani malé nepoctivosti. Sláva a moc jí chutná víc než zralé banány.

Opice je ideální společník, kterému se všichni kolem rádi podřizují. Povídavý vtipálek, organizátor všech šprýmu, taktní vyprávěč všech aktuálních drbů. Kdo by ho proto nepřijal rád! Ale nenechte se mýlit. Nikdy netlachá jen tak zbůhdarma. Vždycky si tím nahání vodu na svůj mlýn. Opice je totiž nejen chytrá, ale dá se říci, že i vychytralá. Je tak vychytralá, že je lépe se s ní nepouštět do sporu. Rozhodně ne ve společnosti. Dovede se svými vědomostmi vždycky vyhrát, a když jí nepomohou znalosti, předvede kotrmelce. Opice se ze všeho vymluví, a ti druzí zůstanou za hlupáky.

Opice nebývá chudá. Dovede majetek poshánět po všech koutech. Čistý či méně čistý. A dovede ho udržet. Jediná situace, kdy Opice ztrácí svůj šarm a smysl pro humor, jsou dluhy. Musí-li se zadlužit, ztratí soudnost a nemilosrdně oškubá třeba vlastního bratra a nejvěrnějšího přítele.

Nejlepší charakterový rys Opice? Nikdy neklesá na mysli. Když spadne, dopadne vždycky na všechny čtyři a vyšplhá se znovu rychle nahoru. Nikdo neumí přemáhat obtíže tak dobře jako Opice. Po této stránce je to ideální partner pro každého, kdo se s ní spojil. Dovede i jeho vytáhnout z každé bryndy.

Za škraboškou mistra legrace se dosti často ukrývá člověk, který ve skutečnosti miluje jen sám sebe a cítí se být nadřazen celému okolí.

V čínském zvěrokruhu je Opice tvorem, který je nejvíc podobný člověku. Zel ponejvíc s té horší strany. - Což nemá člověk (a to zejména člověk, zrozený ve znamení Opice) tyto dominantní vlastnosti?

• Nadprůměrné množství inteligence, pramenící z neskonalé zvídavosti.

• Okouzlující výmluvnost.

• Neuvěřitelná přizpůsobivost.

• Schopnost získat si své stádo chytrostí i teatrálností. Jejím sdělovacím prostředkem je show.

• Také však vychytralost, mazanost a někdy i lstivost. - Za pokoření se dovede opice rafinovaně pomstít. Třeba až po čase, ale tím tvrději. To jen Opice-žena dovede být velkorysejší v přehlédnutí nepříjemností. Ale jen nepříjemností malých.

Proberte si vrozené vlastnosti znovu. Neudiví vás pak, že Opice má pytel obdivovatelů, ale skutečného přátelství jen hrstku.

Majetek dovede shromažďovat po všech koutech. Dovede ho pečlivě udržet.

Co vyzíská mistrovským využitím větší či menší dávky exhibice, to si pojišťuje honem honem moudrým utvrzováním.

Za škraboškou mistra “tyátru” se však někdy skrývá člověk, který miluje jen sám sebe a je namyšlený, že se pohybuje nad ostatními.

Jak se Opice uplatní v pracovní oblasti?

Dal by se uvést dlouhý výpočet předpokladů, které přinášejí lidem tohoto znamení úspěch.

• Schopnost Opice ze všeho udělat atrakci ji předurčuje k tomu, aby se stala prosperujícím podnikatelem. Navíc se má zrovna tak zajímavě a fundovaně k učenci jako k těm, co vyžadují prostou lidskou argumentaci. A je-li to nutné, umí spustit i nezadržitelný příval slov, který nelze ničím zastavit.

• Velmi typická vlastnost Opice je to, že pokud něco uchopí, nepustí to za žádnou cenu. Dovede získanou pozici bránit s urputností boje o život.

• V pracovní oblasti jsou proto lidé zrození ve znamení Opice velmi ceněni. Každý jejich spolupracovník brzy pozná, že dovedou perfektně využít všech svých znalostí i schopností. Mohou si tedy snadno volit jakékoliv zaměstnání a osvědčit se v něm. Snad proto má Opice stále nutkání přeběhnout jinam. Jen tak, pro zpestření života. Přebíháním však sbírá zkušenosti, které dovede ihned v dalším místě využít. Má obvykle tolik nápadů, že je sama ani nestačí uskutečnit. Vůbec jí nevadí, když se realizace ujme někdo jiný.

Hodí se Opice za šéfa?

Pokud je Opice v postavení podřízeného, dělá všecko, aby pobavila své spolupracovníky, ale přitom pokukuje po svém nadřízeném, aby se mu vlichotila. Aniž si to kdokoliv příliš uvědomuje, nedělá nic jiného, než že se snaží po žebříčku stoupat výš. Přitom vynakládá víc šaškáren než práce. A spolupracovníci, které předbíhá, jí za to ještě tleskají.

A když se dostane na vedoucí místo? Pak je konec představení pro podřízené. Divadlo hraje přece jen pro ty, které potřebuje. Na podřízené setřese všechny starosti a sama se stará jen o další kariéru. Aby na podřízené byla zlá či hodná, na to nemá čas.

Jak se máte chovat k člověku zrozenému ve znamení Opice?

Tady je každá rada drahá. Opice je totiž samorost. Někdy se vám zdá, že jste právě našli systém, jak s Opicí jednat, když vtom Opice udělá kotrmelec a všecko je jinak. - Vždyť na Opici moc neplatí, ani když jí tleskáte. Ona to tajtrlíkování skutečně dělá proto, že to má v povaze.

Nezbývá vám tedy, než Opici stále zdůrazňovat rodinu, děti a společnou pokladnu. Ale pokud nedoneste do patřičného věku, marně byste se snažili ji změnit.

Jaké výchovné postupy je vhodné zvolit při výchově dítěte zrozeného ve znamení Opice?

Opice se snad již narodila jako šašek na větvi. Rodiče obvykle moc nepřispějí k jejímu zvážnění. Vždyť pokud jsou i oni zrozeni ve znamení Opice, není jejich láska tak slepá a otrocká, jak se všeobecně říká. Je však dostačující - dětem nic nechybí. Výsledkem jejich volné výchovy jsou neobyčejně samostatné děti, které brzy vyskákají z hnízda

A to není dobře.

Malí opičáci totiž potřebují víc lásky a pozornosti než kterákoliv jiná mláďata. Měli by totiž být už od mládí vedeni k tomu, že existuje i něco jiného než vlastní já.

Jejich “švejkování” se silně projevuje ve škole. Bud jsou první, anebo ostentativně ukazují, že nemusí mezi první patřit. Střední cesta pro ně neexistuje. Jsou od přírody nadaní. Ale co s tím, vždyť škola a mládí jsou jen přípravou na velkou hru, kterou mají v dospělosti absolvovat.

A tak je raději nechte žít po jejich. Nekřivte jim charakter.

O jeho sexu a lásce

Opice je jen zřídka založená rodinně. Může tak budit dojem, že v lásce nenachází to pravé štěstí. Ale není tomu tak. - Její neobyčejná čilost ji činí oblíbenou v citovém životě, v lásce, a dokonce i v milování. Druhé pohlaví jí obvykle rychle a hluboce podlehne. Partner pak s Opicí vede veselý život, klouzající tak trochu po povrchu.

Lidé zrození ve znamení Opice nenavazují rádi trvalá spojení. Mnohem milejší je jim nezávazný flirt a milkování než hluboká, clo nebes sahající láska. Drží se raději dál od zodpovědnosti, kterou s sebou přináší manželství.

Věrnost vůbec není silnou stránkou Opice. Už jsme uvedli, že opice raději skáče ze stromu na strom a shání, co by se jí hodilo, po čem třeba alespoň na chvíli zatoužila.

Opice však nemusí zůstat vrtkavá navždycky. Schopný partner ji může časem dokonce naučit v lásce i citovém životě docela obstojné věrnosti. Přivykne tomu. Především když jí začne přibývat věk. Každopádně jde o dlouhodobý proces přestavby myšlení, na jehož konci se opice najednou octne v kleci. A je moc dobré nechť ji při tom, že tam vklouzla dobrovolně.

Láska? Sex? Vášeň, která však dlouho nevydrží. Vzplanutí plné žáru. Najednou zůstane popel.

S lidmi zrozenými ve znamení Opice má rozvodový soudce velmi často co do činění. Zvlášť s muži. Ženy sex kombinují s výhodami manželství.

Opice-žena také v sobě soustřeďuje všechny krásy a rozkoše opičí přirozenosti:

• Je ohňostrojem jiskrné životnosti, poutavosti, dráždivosti a smyslnosti.

• Při sexu dovede kontrolovat vývoj všech událostí tak, aby se kutálely na její stranu.

• V zaměstnání, v citovém i rodinném životě je mistryní v tom, jak vývoji události napomoci. Zjevem, chováním, oblečením a vytvářením dojmu, že muž je pro ni nepřekročitelný zákon. Kde nevystačí zjevem, pomůže si sexem.

• Raději peníze shrabuje než rozhazuje.

Jaký vztah mívá člověk Opice ke svým partnerům?

Opice si žije po svém a velmi málo dbá na kohokoliv kolem sebe. Všechny vazby s ostatními tvory jsou jen povrchní. Co Opici nepřináší prospěch, je nezajímavé. Všecko, co Opici zaujme, je zajímavé jen do té doby, dokud ji to nepřestane bavit.

A jak je to ve vztahu k lidem zrozeným v jednotlivých znameních?

Opice s Krysou si výborné rozumějí. Krysa Opici vášnivé miluje, i když se většinou nedočká adekvátní odezvy. Opice má Krysu ráda především proto, že Kiysa hraje hru i při úporném hledání žrádla. Hra - to je přece pro Opici to první v životě. A na druhé straně má Krysa pochopení pro šprýmy, které Opice tak ráda provozuje. Krysa od Opice neočekává nic víc než právě zpestření života. Vždyť přece ví, že domov musí zabezpečit sama.

Opice s Buvolem žijí každý na svém kontinentě. Buvol na brázdě úrodné země, opice v korunách zelených stromů. A přece jsou k sobě oba osudově přitahováni. Málokdy se jim spojení vydaří. Ale když už ano, stojí za to. - Dokazuje to, že člověk práce k sobě potřebuje člověka propagace.

Opice s Tygrem není nijak dobré partnerství. Opice sice uznává Tygrovu sílu, ale vysmívá se mu, že nemůže za ní do temných větví stromu. Vždyť hrdý Tygr nerozumí opičím legráckám. A konečně Opice je dost chytrá, aby šla Tygrovi z cesty. Nedávejte proto Opici s Tygrem dohromady. Mohlo by to mít katastrofální následky.

Opice se Zajícem - to je moc dobré partnerství. Zajíc si muže ukroutit hlavu nad kousky, které předvádí Opice. Rád se jim pochechtává, a může si to dovolit, protože přesto přese všechno mu Opice zajistí bezpečný život a Zajíc se na ni může v každé situaci spolehnout. A to on velice dobře ví.

Opice s Drakem. Dobré. Drak si jednoduše a systematicky vyčíhá zisk a pak se za ním neodbytně a cílevědomě vydá. Musí přitom koordinovat styl práce s nervní Opicí. Ve věcech lásky vzájemně nikdy nezklamou. Když však začne v jejich domě kvasit moc neklidu, měl by jeden z nich rozumně zatáhnout za záchrannou brzdu.

Opice s Hadem. Není to dobré společenství. - Had se svou oduševně-lou vychytralostí je pro Opici tak trochu složitým .tvorem. Opice Hada sice svými legráckami okouzlí, ale nepřijde si na něj. Přesto však je v tomto společenství víc nedorozumění a podezíravosti než ochoty k souladu.

Opice s Koněm. Je to docela neutrální partnerství. Kůň si hraje s Opicí rád a s chutí. S takovou chutí, že jejich intimní hrátky obyčejně končí u oltáře. Oběma lze jen přát, aby jejich líbánky trvaly co nejdéle. Přání je však jedna věc, a skutečnost druhá. Když se soužití Opice s Koněm zorganizuje jako v cirkuse, může být dočasně dobré.

Opice s Kozou. To je takové nijaké spojení. Koza, rozumbrada, občas nemůže Opici ani cítit pro její povrchnost. Opice se někdy ukázní, když vidí, že to s Kozou nejde jinak. To už však musí být životem unavená. -Pak to mezi nimi neutrálně klape, stejně jako v mnoha jiných párech. Největším snem Opice s Kozou je, aby na tu svou lhostejnost měly alespoň reprezentativně upravený dům.

Opice s Opicí. To je zajímavé společenství. Vášnivě se milují. Dovedou vynalézat stále nové milostné hry, aby se nikdy nezačaly nudit. Ale pozor! Milování není všechno. Měly by proto dát pozor, aby to nepřeháněly. Měly by umět přepnout na každodenní starosti. Láska dovede být sytá, ale chleba přece jen nasytí víc.

Opice s Kohoutem. To může být někdy vochrlaté partnerství. Dobrák Kohout si někdy nechá od klauna Opice až příliš mnoho líbit. Opice dovede Kohoutovy slabosti využít, bez jakýchkoliv skrupulí mu oškube jeho pestré peří a maso si bez lítosti ugriluje. To pak už není láska, to je ze strany Kohouta hloupost.

Opice se Psem mohou být podmíněně ucházejícími partnery, a to když se jejich spojení z různých důvodů ukáže být nutným. K tomu je ještě třeba, aby opice měla patřičnou náladu. Statistika ukazuje, že takových dní má kupodivu Opice v roce dost. Statistika však také ukazuje, že spojení Opice se Psem zpravidla nevydrží na celý život.

Opice s Vepřem. Toto spojení přináší oběma partnerům často štěstí, a to v rodinném životě i v podnikání. Opice by si však měla uvědomit, že její prasátko pro štěstí nedělá nic zadarmo. Chce od Opice něco na oplátku. Problém soužití tkví v tom, že když má Opice splácet, často jí dochází dech. Ještě že se Opice dovede vyšaškovat.

Co čeká a nemine člověka Opici?

Co takový člověk může čekat?

Vždyť netouží po ničem jiném než po zelených, pružných větvích. A těch je přece jenom ještě dost.

Některé Opice jsou docela bezradné a touží po pevné ruce, která by je vedla. Po pevné lásce. I takových jevů je v současnosti dost.

A tak když Opice hledá, najde.

Má takový čilý tvor, jako je Opice, také nějaké osudové mimořádnosti?

Samozřejmě že ano. Jednou za šedesát let se totiž v tomto znamení rodí lidé, v nichž všechny rodové vlastnosti a předpoklady vykrystalizovaly do dokonalé podoby.

A tak se rodí i veleopice - mudrcové, hanu manové.

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich