Druidský (stromový) horoskop

menu.png, 2,2kB

Dub

Líska

Jeřáb

Javor

Ořešák

Topol

Kaštan

Jasan

Habr

Fíkovník

Bříza

Buk

Jabloň

Jedle

Jilm

Cypřiš

Cedr

Borovice

Vrba

Lípa

Olivovník

TisJAKÉ JSTE ZNAMENÍ?

Zadejte den a měsíc narození ve formě DD/MM:
/    


narození v bříze

NAROZENÍ V BŘÍZE

(24. ČERVEN)

Stručná charakteristika: Moudří, nenároční, důkladní, milí, pozitivní, příjemní. Jejich motto: Já to zvládnu!

SILNÉ STRÁNKY

Břízy intuitivně vědí, oč kráčí - a mají neotřesitelnou víru v dobro a ve společnost. Společnost je však nesmí omezovat a musí mít vyváženy práva a povinnosti. Břízy jsou nápomocné a rády se pouští do obtížných úkolů. Hledají schůdnou střední cestu, a tím zmírňují extrémy. Osoby narozené v bříze dokážou hodně, rovněž rády přebírají odpovědnost - nerady však stojí ve stínu druhých. Jsou sebevědomé, ale skromné, pracovité a disciplinované a mají přirozené kouzlo. Překážky je jen tak nevyvedou z míry. Vyřeší (skoro) všechny problémy a na konci tunelu vždy vidí světlo.

SLABÉ STRÁNKY

V lásce mívá bříza bohužel sklony ke kompromisům, a to jí bývá často na škodu. Na vášnivost reaguje nejistě. Instinktivně se zpěčuje všem citům, které nedokáže ovládnout. Když nenajde uznání, její přirozená radost ze života může přerůst v melancholii. Když okolí neakceptuje její moudrost, má sklony k vrtání a poučování, nebo aspoň k popichování, aby ukázala, že ví všechno lip.

LÁSKA

Co si břízy jednou vydobyly, to si chtějí i podržet, a proto mohou velice zarputile lpět i na beznadějných, neperspektivních svazcích. Osoby zrozené v bříze jsou domácké, mají zkrátka rády takové to teplo domova. Hluboká náklonnost, soudržnost a věrnost jsou jim milejší než žhavá vášnivost, s níž mnohdy nevědí, co si počít. Často potřebují někoho, kdo jim ukáže, jak je erotika krásná - a oč v ní vlastně běží.

ZDRAVOTNÍ SLABINY

Krevní oběh, kosti, kůže, ramena, kolena

LÉČIVÉ ROSTLINY

Trnka, fenykl obecný, rojovník, rozmarýn lékařský, pelyněk, heřmánek lékařský, arnika, řeřicha

NA CO BY SI MĚLY DÁT BŘÍZY POZOR

Nejdůležitější pro lidi tohoto znamení je dostatek světla - jasné, radostné, pozitivní prostředí. Nedokážou a nechtějí existovat v pozadí, stále znovu musí prokazovat své vědomosti a schopnosti i to, jak jsou sympatické.

Zvláštností stromu je vodotěsná kůra, zvláštností člověka zase odolnost vůči temným výpadům duše. Bříza si nestěžuje, odolává a prosazuje se. Lidé tohoto znamení jsou nenároční - k jejich nejúžasnějším vlastnostem patří to, že i ze skrovných poměrů dokážou vyčarovat krásné a nakonec přívětivé prostředí. Osoby zrozené v bříze mohou i za nepříznivých podmínek vyrůst v příkladné osobnosti plné pozitivního myšlení, které pomáhá žít.

Jestliže bříza strádá, zaručeně jí chybějí nějaké zásadní existenční předpoklady, nikdy nejde o maličkosti nebo o něco subjektivního. Tento lidský typ si takové podmínky vytvoří s nenapodobitelnou neomylností. Když lidé zrození v bříze rozkvetou, mohou svým zářně pozitivním postojem vyvolat -jako pyl u alergiků - velice negativní reakce u osob, které si samy ztěžují život. Často se pak zrodí antipatie a břízy nechápou proč. Ale jejich optimismus je jinak tak nakažlivý, že pesimisty často dokážou vytrhnout z negativních myšlenek už pouhou svou přítomností a svým charismatem.