Druidský (stromový) horoskop

menu.png, 2,2kB

Dub

Líska

Jeřáb

Javor

Ořešák

Topol

Kaštan

Jasan

Habr

Fíkovník

Bříza

Buk

Jabloň

Jedle

Jilm

Cypřiš

Cedr

Borovice

Vrba

Lípa

Olivovník

TisJAKÉ JSTE ZNAMENÍ?

Zadejte den a měsíc narození ve formě DD/MM:
/    


narození ve vrbě

NAROZENÍ VE VRBĚ

(3. AŽ 12. ZÁŘÍ A 1. AŽ 10. BŘEZEN)

Stručná charakteristika: Spojeni s přírodou, znalí, emocionální, idealističtí, činorodí, precizní. Jejich motto: Hledám pravdu!

SILNÉ STRÁNKY

Osoby zrozené ve vrbě mají rády lidi a jsou introvertní, citlivé a velice intuitivní. Jejich životním principem je tolerance. To jim dává sílu a umožňuje uskutečňovat životní sny. Nejsou to však žádní snílci. Vrby jsou velice vnímavé na signály nevědomí, jež za každodenním předstíráním odhalují základní pravdu. Je to znamení s největším přístupem k podvědomému a mystickému. Jsou to emocionální idealisté. Takzvaným „rozumným" lidem připadá jejich chování chaotické a nevysvětlitelné, ale vrby nad těmito většinou samozvanými realisty vynikají precizním uvažováním a vytrvalostí.

SLABÉ STRÁNKY

Vrby jsou velice zranitelné, ale nepřiznají si to. Aby se zakalily, neúnavně zkoušejí mnohdy nebezpečné extrémy a pohrávají si. Neštěstí a nouze druhých se jich přímo dotýká; neustále hledají nějaký lepší svět spjatý s přírodou. Někdy to však může zajít tak daleko, že prchají před realitou. Svým bližním se často jeví jako pesimistické, cynické nebo autodestruktivní osoby. Napadená vrba reaguje pružnými úhybnými manévry. Když ji však zaženete do úzkých, střetnete se s prudkou agresivitou. Lidé zrození ve vrbě těžko vycházejí s těmi, kdo nechtějí dobrovolně akceptovat svobodu druhých. Při názorových střetech a v konfliktních situacích bývají neuvěřitelně zarputilé a velice průrazné.

LÁSKA

Lidé tohoto milého znamení jsou velice citliví a tolerantní partneři. Ve vztahu dávají najevo přirozenou autoritu, nikdy však mocenské nároky. Hledají emocionální soulad.

Vrby v každém případě potřebují partnery, kteří budou podporovat jejich ideály, dají jim oporu a podněty, bezpečí domova a lidské teplo.

ZDRAVOTNÍ SLABINY

Imunitní systém, cévy, pohybové ústrojí, záda, psychika, dýchací cesty, nohy

LÉČIVÉ ROSTLINY

Šťovík, rdest, blín černý, meduňka lékařská, koniklec luční, řeřicha, potměchuť, baldrián, třezalka tečkovaná

NA CO BY SI MĚLY DÁT VRBY POZOR

I když to na nich není na první pohled vidět, jsou to lidé, které to někdy až táhne jít na samé meze. Potřebují takové výzvy, nejen aby si něco dokázali, ale i proto, aby si určili stanoviště. Když už to musí být, jsou vrby velmi skromné, ale ve všedním životě nezřídka mívají i sklony k přepychu. Hledají uspokojující vjemy - a ty jim může zprostředkovat krása tvaru, šperky, umění nebo krásná literatura.

Aby si udrželi pružnost, je pro ně důležitá fyzická zdatnost. Ale snad ještě důležitější je přímý vztah k přírodě. Osoby narozené ve vrbě jsou přímo přírodní lidé a jen málokdy jim svědčí delší život ve velkoměstě. Strom potřebuje především vodu, člověk zase pohyb - v jakékoli podobě. Život vrbám musí plynout, jinak mohou trpět psychicky i fyzicky. Jejich labilní psychika se ostatně vůbec nehodí k jinak robustnímu charakteru.

Proto by se u vrb mělo už od mládí dbát na to, aby se neutápěly v chmurných náladách a včas se jim bránily.

Častým problémem vrb bývá agresivita. Když totiž pružností a inteligentní argumentací ničeho nedosáhnou, rychle sahají po příliš násilných prostředcích a překvapené okolí vhánějí do úzkých. Zlým jazykem si občas dělají nepřátele.